Τελετή αποφοίτησης

Την Παρασκευή 12 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του Πρατσικείου Δημ Σχολείου Αλεξάνδρειας η τελετή αποφοίτησης των μαθητών των δυο Σχολείων.Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους εκπρόσωποι των Ελληνικών αρχών και φορέων της Αλεξανδρειας.Μαζική ήταν η συμμετοχή των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών καθώς και των Συλλόγων των διδασκόντων. Στην τελετή βραβεύτηκαν μαθητές για την επίδοση και το ήθος τους απο την ΕΚΑ, την Κυπριακή αδελφότητα και το Σύνδεσμο Ελλήνων Εκπαιδευτικών.Ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων χάρισε στους απόφοιτους αναμνηστικά.Την παράσταση έκλεψαν οι απόφοιτοι του νηπιαγωγείου με τη δροσιά και το γέλιο τους. Η τελετή τελείωσε με τη δεξίωση που πρόσφερε η ΕΚΑ σε όλους τους παρευρισκομένους.Καλή επιτυχία στους αποφοιτους της Γ Λυκείου και καλή συνέχεια στους υπόλοιπους!!!

averofio@hotmail.com Τηλ. 0020 3 4861675 Fax: 0020 3 4861675