Ο μεγάλος τελικός

Πλημμύρισε με γέλια, σφυρίγματα, ζητωκραυγές και κέφι το γήπεδο της Ενωσης την Παρασκευή 5 Ιουνίου στον τελικό αγώνα ποδοσφαίρου που οργάνωσε για δεύτερη φορά φέτος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού και του Γυμνασίου ξεχύθηκαν στο γήπεδο και αγωνίστηκαν με πάθος για τη νίκη. Ο διαιτητής ΄Αρης Μαρκοζάνης έπαιξε δίκαια όλες τις ομάδες και τα σφυρίγματα ήταν συχνά. Οι προπονητές των παιδιών Θωμάς Στέλιος, Λευτέρης Κυρίτσης και Ανδρέας Βαφειάδης ήταν δίπλα τους σε όλη τη διάρκεια των αγώνων δίνοντας οδηγίες.

Στις κερκίδες το κοινό ήταν ενθουσιώδες και οι γονείς επευφημούσαν όλες τις καλές φάσεις, που προς ικανοποίηση όλων, ήταν αρκετές.

Για την ιστορία ο αγώνας των παιδιών του Δημοτικού, έληξε 3-1 υπέρ των κόκκινων, ενώ ο αγώνας των μεγαλύτερων παιδιών έληξε  υπέρ των άσπρων με  3-2.

Σε όλους τους αθλητές ο Σύλλογος Γονέων απένειμε διπλώματα συμμετοχής και αναμνηστικά μετάλια, ενώ προσφέρθηκαν δώρα στους δυο προπονητές Θωμά Στέλιο και Δημήτρη Νταπούλια, που με κέφι και μεράκι κάθε Παρασκευή απόγευμα μάθαιναν στα παιδιά τους κανόνες και τα μυστικά του ποδοσφαίρου.

Προπονητές, γονείς και μαθητές αποχαιρετήθηκαν  με ευχές για Καλό Καλοκαίρι και την υπόσχεση να βρεθούμε πάλι του χρόνου με περισσότερους αγώνες και μεγαλύτερη συμμετοχή από όλους.

sgalex@yahoo.com